Sıkça Sorulan Sorular

Murathan jet kimdir?

Ülkemizin köklü firmalarından Murat Lojistik, 60 yıldır Türkiye’nin yükünü taşıyor. MurathanJet olarak ocak ayı itibariyle e ticaret sektöründe, bizlerde bir adım atarak , müşteri memnuniyeti, hizmet kalitemiz, güçlü yapımızla, bu sektöre dahil olmak istedik.

Kargo sektöründe hizmet veriyorsanız, zaman, kalite ve güven kavramlarının altını doldurmanız gerekir. Gerek kurumsal altyapı ve hizmet kalitesi, gerek teknolojik olarak tüm bu olmazsa olmazları karşılayabilmelisiniz. Bu sayacaklarından biri eksik olursa olmaz! Biz ilk günden bu güne hizmet sunduğumuz tüm müşterilerimize kusursuz hizmet vermeyi görev biliyoruz. Ve bu doğrultuda olması gereken her şeyi eksiksiz yerine getirmek için özenle çalışıyoruz. Yorucu ama keyifli bir çaba bu. Çünkü işimizi çok seviyoruz. İşte bu yüzden; taşıdığımız hiçbir kargo  ağır, gittiğimiz hiç bir yol uzun, aştığımız hiç bir engel zor değil. Çünkü biz sadece kargo  taşımıyoruz; hizmet verdiğimiz müşterilerin; emeklerini, üretimlerini, ihtiyaçlarını, mutluluklarını taşıyoruz. Kalıcı değerler üretmek için çalışıyoruz.

Dağıtım hizmetleri nelerdir?

 • Gün içi teslimat hizmeti
 • Ertesi gün teslimat hizmeti
 • Moto-kurye hizmeti

Dağıtım saatlerimiz nelerdir?

 • Gün içi teslimat; 12:00 ‘a kadar alınan gönderiler 23:00’a kadar adresinize gelmektedir.
 • Ertesi gün teslimat; Hafta içi 21:00 ‘a kadar, Haftasonu cumartesi günleri 12:00’a kadar dağıtım hizmetlerimiz devam etmektedir.
 • Moto-kurye hizmeti; Sipariş verilmesinden sonra alım ve teslimat süremiz maksimum 4 saattir, Bu süreler o günkü hava ve yol koşullarının zorluk derecesine göre farklılık gösterebilir.

Adreste bulunamayan müşterilerin gönderileri ile ilgili nasıl bir işlem saglanır?

 • Kargo alıcısını adresinde bulamazsak, yetkilimiz tarafından gönderiye ait bilgilerin(Gönderici adı ve soyadı, Fatura No gibi) yer aldığı “Kargo İhbar Notu” bırakılır. Bu durumda kargo alıcısının ya da alıcının yetkili kıldığı kişi tarafından 3 gün içinde şubeden alınması gerekmektedir.​

Kargomun hasarlı ulaşması durumunda ne yapabilirim? 

 • Teslimat esnasında , ürünün dış ambalajında herhangi bir yırtık, hasar vb bir durum mevcut ise kargonuzu teslim almadan tutanak talebinde bulunmanız gerekmektedir, teslimat sonrasında farkedilen hasar vb durumda , sorumluluk kabul edilmemekte olup, süreç gönderici firmanız tarafından yürütülmektedir.

Kargomu teslimat sırasında kontrol edebilir miyim?

 • Kargonuzu, kuryemizden imza karşılığı teslim aldıktan sonra açarak kontrol edebilirsiniz. Kargo ambalajında gözle görülür bir problem olmadığı sürece teslim alma işlemi yapılmadan kargolar açılamaz. Kargonuzu imza karşılığı teslim aldıktan sonra kuryemiz eşliğinde içeriğini kontrol edebilirsiniz, herhangi bir hasar durumunda gönderici firmanız ile iletişime geçebilirsiniz.

Bilgi alabileceğim çözüm kanallarınız nelerdir?

 • Çagrı merkezimiz ; 444 9 426 numaramızdan haftaiçi 09:00-18:00 saatlerinde bizlere ulaşabilirsiniz.
 • https://www.murathanjet.com/iletisim/ formumuzu doldurarak süreçlerde öneri,şikayet , bilgi taleplerinizi bizlere 7/24 saat iletebilirsiniz.

Teslimat süreleriniz hakkında bilgi almak istiyorum.

 • Gönderici firmanızdan teslim alındıktan itibaren İstanbul içi 1 iş günü içerisinde teslim edilmektedir.
 • Gönderici firmanızdan teslim alındıktan itibaren şehir dışı gönderilerimiz 2 iş günü içerisinde teslim edilmektedir.

Gönderimi şubeden teslim almak istiyorum, nasıl bir yol izleyebilirim?

 • Çagrı merkezimizi arayarak kargonuzu şubeden almak istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır, talebinize istinaden Müşteri hizmetleri birimimiz tarafından aranarak, süreçlerle ilgili detaylı bilgi aktarımı sağlanacaktır.

İade süreçleriniz nelerdir?

 • Çagrı merkezimizi arayarak adres, alıcı adı , gönderici firma iletişim bilginizi paylaşarak , adresinizden iade alımı talebinde bulunabilirsiniz.

Murathanjet mobil uygulamamızı indirerek, gönderinizin yola çıktığı andan itibaren konumunu takip edebilir, adres değişikliği yapabilirsiniz.

Murathanjet olarak sizlerin talepleriniz, ön görüşleriniz bizler için önem taşımaktadır, bir tebessümünüz için tüm sınırları, tüm yolları aşarak gönlünüzü fethetmeye geliyoruz.

Murathanjet her anınızda yanınızda!